(0) 0.00€

Kā izvēlēties elektrisko urbjmašīnu

Gan mājas darbos, gan profesionālā darbā skrūvgriezis un urbjmašīna ir noderīgi instrumenti. Termins akumulatora-urbjmasina“elektriskais skrūvgriezis” sevī ietver vairākus darbarīkus, kā: elektrisko urbjmašīnu, elektrisko uzgriežņa atslēgu, perforatoru, urbjmašīnas un skrūvgrieža apvienojumu un protams pašu skrūvgriezi. Jau instrumenta veida izvēle var būt diezgan mulsinoša, vēl neķeroties klāt darbarīku specifikācijai, tāpēc izveidojām rakstu, kas palīdzēs izvēlēties jums piemērotāko elektrisko skrūvgriezi vai elektrisko urbjmašīnu.

Barošanas veids

Ir divi lielākie darbarīku barošanas veidi: ar akumulatoru, kas tiek dēvēti par “akumulatora skrūvgriežiem” un ar vadu, kas pieslēdzams elektrības rozetei. Lai atvieglinātu izvēli, atskaitīsim katram veidam plusus un mīnusus.

 

Akumulatora skrūvgrieži / urbjmašīnas:

+ Pārnesamība. Enerģijas avots vienmēr jums ir līdzi, varat izmantot darbarīku lauka vidū, bez vajadzības pieslēgt to rozetei.

+ Ērts pielietojums, jo nav jāuztraucas par vadu

+ Vads var izraisīt drošības riskus, bet ja nav vads, netiek apdraudēta drošība

+ Ātrs pielietojums, pieslēdz akumulatoru pie urbjmāšīnas un tas ir gatavs darbam

- Šiem instrumentiem mēdz būt augstāka cena

- Mazāks darbības ilgums, jo akumulatori, protams, ar laiku izlādējas un darbu nākas pārtraukt

- Lielāks svars. Tā kā akumulatoram, lai ierīce darbotos ir jābūt pievienotam, ierīces svars palielinās, kas var veicināt nogurumu ilgākas darbības laikā.

 

Urbjmašīnas / skrūvgrieži ar vadu:

+ Stabilāks strāvas avots. Kamēr elektrība tiek līdz rozetei, darbība var notikt nepārtraukti.

+ Lielāka jauda. Tā kā šie instrumenti tiek baroti no spēcīgāka elektrības avota, iespējams iegūt lielāku jaudu.

+ Mazāks svars.

- Lai darbotos, tie jāpieslēdz pie elektrības rozetes un vadam jāstiepjas līdz vietai, kur tiek pielietots instruments.

- Grūtāka uzglabāšana. Vads ir vienmēr piestiprināts pie instrumenta, tādējādi apgrūtinot uzglabāšanas iespējas.

 

Korpusa tips

Mūsdienās izplatītākais ir T-veida korpusa tips, kas nodrošina labu līdzsvaru, tāpēc, ka baterijas novietojums ir tuvāk centram. Taču tas nav vienīgais korpusa tips. Leņķa urbjmašīnām ir vai 90° leņķī fiksēts uzgalis, vai arī tas ir pielāgojams. Šis tips ļauj darbu veikt vietās, kur tas nav iespējams ar klasiskā T-veida urbjmašīnām. Vēl ir pistoles tipa korpusi kas ir līdzīgi T-veida korpusiem, bet šī tipa korpusiem rokturis ir paša instrumenta galā, ļaujot pielietot lielāku spiedienu urbjot vai skrūvējot.

 

Ergonomika

Jāpievērš uzmanība, tam vai instrumenta rokturis un tā tekstūra ir piemērota jūsu rokām. Ieteicams arī izvēlēties skrūvgriezi, kuram virziena maiņas slēdzis ir ērtā vietā, lai virzienu varētu mainīt no pozīcijas kādā roka atrodas strādājot ar akumulatora instrumentu.

 

Griezes momenta sajūgs

Sajūgs ir daļa, kas atdala motoru no patronas kas tur urbi, vai skrūvgrieža galu. Sajūgs ļauj pievilkt skrūves ar precīzu pretestības spēku. Piemēram, ja vajadzīgs skrūvēt ģipškartonā, kur skrūvi nedrīkst pievilkt par stipru, sajūgā uzstāda mazāku pretestības režīmu. Kad uzstādītā pretestība skrūvējot tiks sasniegta, sajūgs atdalīs motoru no uzgaļa. Šajā brīdī motors var brīvi griezties bet uzgalis būs stacionārs, sajūgā būs dzirdama tikšķoša skaņa. Pārsvarā sajūga funkcija ir sastopama tikai akumulatora skrūvgriežos, taču iespējams atrast arī vada skrūvgriežu modeļus kuriem ir griezes momenta sajūgs.

 

Spriegums, jauda un akumulatori

Vairāk par šo tēmu varat uzzināt spiežot šeit.

 

Ātrums

Parasti akumulatora skrūvgriežiem ir slēdzis, kas ļauj pārslēgt ierīces apgriezienu režīmus: zemais un augstais režīms. Mūsdienās gandrīz visiem akumulatora skrūvgriežiem un urbjmašīnām ir analogs slēdzis, kas ļauj kontrolēt apgriezienus ar to cik tālu tiek nospiests slēdzis.

 

Instrumentu veidi

Skrūvgrieži

Paredzēti skrūvēšanai, salīdzinoši ar urbjmašīnām, šie instrumenti parasti strādā zemākos ātrumos, bet ar augstāku griezes momentu. Akumulatoru skrūvgriežiem parasti ir griezas momneta sajūgs, lai skrūves varētu pievilkt ar konsistentu un precīzu spēku.

Urbjmašīnas

Paredzētas caurumu urbšanai, darbojas augstākos apgriezienos. Arī patrona reizēm ir atšķirīga no skrūvgriežiem, jo urbjmašīnu patronas pielāgotas urbju turēšanai.

Urbjmašīna / skrūvgriezis

Vairums ierīču ir izmantojamas gan urbšanai, gan skrūvēšanai, patronā der gan skrūvēšanas uzgalis, gan urbis. Šiem instrumentiem ir pielāgojami ātrumi, kas atļauj gan lēnām ieskrūvēt skrūvi, gan var sasniegt pietiekami lielu ātrumu, lai izurbtu caurumu.

Triecienskrūvgrieži un triecienatslēgas

Šīs ierīces ir paredzētas skrūvēšanai. No parastajiem elektriskajiem skrūvgriežiem un atslēgām šie atšķiras ar to, ka skrūve tiek skrūvēta ar triecienu impulsiem, nevis ar motora griezes momentu.

 

Komplektācija akumulatoru darbarīkiem

Ja instrumentu paredzēts izmantot reti un īsos laika posmos, tad pietiek ar pašu instrumentu un vienu akumulatoru. Taču, ja darbs norisināsies ilgāku laiku, tad ieteicams iegādāties instrumentu kura komplektācijā ir vairāki akumulatori, vai iegādāties papildus akumulatorus atsevišķi, kamēr viens akumulators tiek lādēts otru var slēgt klāt instrumentam un turpināt darbu. Ja plānots isntrumentu daudz pārvietot, vai vienkārši vēlaties uzlabot uzglabāšanas ērtību, ieteicams iegādāties komplektu kurā iekļauts koferis vai kaste, vai arī varat tos iegādāties atsevišķi.